Tematické workshopy pro školy a veřejnost

V říjnu roku 2024 se v Muzeu města Dobříše uskuteční dva tematické workshopy pro školy a veřejnost, které se zaměří na archeologii a archeologické nálezy ze sbírek muzea.

Workshop pro veřejnost

První workshop pod názvem „Archeologické poklady z depozitáře muzea“ bude koncipován pro zájemce z řad veřejnosti. Účastníci se budou moct zblízka seznámit s některými vybranými předměty, přičemž se dozví základní informace k jejich historii, funkci a dataci. Součástí bude i samostatná tvůrčí činnost.

Akce se uskuteční v sobotu 12. 10. v rámci Mezinárodního dne archeologie v čase od 14:30 do 16:00 přímo v budově muzea v Kopáčkově domě (v tzv. Klubokavárně Coolna).

Účast na workshopu je podmíněna předchozí rezervací na e-mail slaby@mestodobris.cz s uvedením jména a počtu osob. Rezervaci bude možné učinit od 25. 9 do 10. 10. Cena vstupného je 30 Kč/os (dospělí i děti), platí se na místě na pokladně Informačního centra. Minimální počet účastníků je 8 osob, maximální počet účastníků je 20 osob.

Workshop pro školy

V rámci edukačních aktivit muzea se ve čtvrtek 24. 10. dopoledne uskuteční tematicky obdobný workshop vhodný pro 2. stupeň ZŠ. Konkrétní čas realizace bude uzpůsoben zájemcům z řad škol v délce trvání akce cca hodinu.

Cílem přednášky a samostatné tvůrčí činnosti bude jednak představit konkrétní hmotné prameny z depozitáře muzea, poukázat na jejich výpovědní hodnotu a vysvětlit roli archeologie pro poznávání dobříšské historie.

Na workshop je nutná předchozí rezervace na e-mail slaby@mestodobris.cz s uvedením jména učitele, školy, preference času a počtu žáků. Rezervace je možná od 7. 10. do 18. 10. Minimální počet účastníků je 8 žáků, maximálně 20 žáků. Cena vstupného je 30 Kč/os, popřípadě množstevní sleva. Platí se na místě na pokladně Informačního centra.

V případě zvýšeného zájmu o workshopy pro školy budou vypsány další termíny na konci října/začátku listopadu.